FLOWER OF EVIL

Yayın Yılı: 2020

Bölüm Sayısı: 16

Dizi Türü: Psikolojik Gerilim/Polisiye

IMDB: 8.7/10

Başroller: Lee Joon-Gi, Moon Chae-Won.

İzlenebilecek Platformlar: Netflix.

Karanlık geçmişi ve kirli sırlar içerisinde başkasının kimliği altında ailesinin bile haberi olmadan yaşamını sürdüren Baek-Hee Sung, kusursuz aile babası rolünü oynarken suç dedektifi karısı bir cinayeti araştırmaya başlayınca olaylar patlak vermeye başlar.

Öncelikle dizinin konusunda da belli olduğu gibi başkasının kimliği altında yaşamını sürdüren Baek-Hee Sung, duygu körlüğüne -diğer bir adıyla ‘aleksitimi’- sahiptir. Bu da hiçbir duyguyu yani üzüntüyü, sevgiyi, mutlu olmayı veya endişeli olma gibi hiçbir duyguyu bilmediği anlamına gelmektedir. Bu hastalığın asıl sebebi çocukların büyüme döneminde yeteri kadar ilgi ve sevgi görmemesi bu hastalığın nedenleri arasındadır. Özellikle başrol karakterimizin dizide gösterildiği gibi çocukluk döneminde yaşanan aile içi sosyalleşme yetersizliği ve hayatında hiç unutamayacağı travmalar yaşaması bu hastalığın ortaya çıkmasına neden olmuştur.

Dizide en çok dikkat çeken noktaysa karanlık sırlara sahip hatta seri katil suçlamasıyla karşı karşıya olan biri sizce nasıl küçük bir kız karşısında duygu körlüğü yaşamasına rağmen ona karşı bu kadar hassas olabilir?

Dizi, TV’de yayınlandığı günden beri gerek yüksek rating gerekse duygu körlüğüne sahip bir babanın kızı ve eşi için iyileşme çabası izleyiciler tarafından büyük ilgiyle karşılanmıştır. Ayrıca dizinin birçok ülkede uyarlaması da mevcuttur.

Yazan

Yunusemre Yiğit

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top
Skip to content